Чорнобильські бабусі

Американські документалісти працюють над створенням фільму про жінок, які постійно живуть на території чорнобильської зони відчуження та місті Чорнобиль. Фільм про так званих чорнобильських «самоселів», людях, які самостійно повернулися в зону відчуження після евакуації. Фільм – це проект Холлі Морріс (Holly Morris) і Енн Богарт (Anne Bogart), який вони мріють сняти після того, як в 2010 році побували в зоні відчуження ЧАЕС. Під час візиту вони були глибоко вражені тим, що в чорнобильській зоні живають люди і значна їх частина – це жінки.
Більшість чоловіків, які повернулися в чорнобильську зону, в силу похилого віку і хвороб, померли і сьогодні, літні жінки самостійно живуть в приватних будинках міста Чорнобиль і кинутих сіл. Жінки самостійно ведуть присадибне господарство.

Самоселы

Мешканці чорнобильської зони відчуження

Відмітимо, що працюючи над фільмом американки були вражені гостинністю чорнобильських бабусь – їх часто пригощали стравами з овочів і фруктів вирощених в чорнобильській зоні. Бабусі пригощали супчиком з чорнобильських грибів. Хлібосольні бабусі пропонували продегустувати навіть «ядерного» самогону (популярний радіопротектор в чорнобильській зоні відчуження).
Американки були приголомшені процесом «ліквідації» свині, яку виростила бабуся-самосел Ганна Заворотна. 78 річна Ганна швидко й діловито, за допомогою великого ножа, на їх очах розрізала та розібрала домашню тварину. Ймовірно ця сцена буде однією з найефектніших для західного глядача …

Самосел

Традиції чорнобильського тваринництва

Не менш ефектно виглядає мертвий сокіл, розтягнутий дротом біля курника для залякування хижих птахів, які полюють на домашню птицю. За словами Ганни, сокіл прилітав й тягнув її курей, ось вона і вбила його палицею …

чернобиль самосели

Хижий птах, як пугало на чорнобильських городах

«The Babushkas of Chernobyl»

Фільм так і назвали «The Babushkas of Chernobyl» – Бабусі Чорнобиля. Автори фільму зараз проводять збір грошей для завершення своєї роботи. Вони вже зібрали 22 тис. дол США з 27 необхідних. До речі, для збору коштів вони використовують спеціальний онлайн сервіс, за допомогою якого будь-який охочий може допомогти в створенні фільму (http://www.kicktraq.com/projects/babushkas/the-babushkas-of-chernobyl-0/). На жаль збір грошей проходить не так швидко, як того хотіли б Холлі і Енн. Вони дуже переживають, що героїні їхнього фільму можуть не дожити до завершення зйомок, адже ці люди вже немолоді – середній вік сягає 70-ти років. Щорічно кількість самоселів скорочується на 30-40 осіб.

Коротке відео з фільму «The Babushkas of Chernobyl»

Фото бабусь чорнобильської зони відчуження

Бабусі Чорнобильської зони відчуження

 

Чернобыль

Мешканка чорнобильської зони відчуження

Джерела інформації, фото та відео:

  • http://thebabushkasofchernobyl.com/
  • http://www.more.com/chernobyl-women-nuclear-holly-morris
  • http://www.refendi.com/index.php#mi=2&pt=1&pi=10000&s=0&p=8&a=0&at=0