Інтродукція коней Пржевальського була виконана у відповідності до «Програми створення вільної популяції», яка була розроблена спеціалістами заповідника «Асканія-Нова». Програмою передбачалось утримання тварин в умовах вольєрів, які були створені на території зони відчуження в Центрі акліматизації. Після нетривалого утримання в вольєрах планувався випуск коней на волю.
В травні 1998 року із заповідника «Асканія-Нова» було завезено 22 особини коней Пржевальського. Трьох самців було завезено із Лозовського конезаводу. За різними причинами вісім коней Пржевальського загинуло після п’яти місяців після завезення до Центру акліматизації.
Випуск на волю коней Пржевальського було виконано впродовж 1999 року (в декілька етапів).
Пізніше, для поліпшення демографічної ситуації, було завезено в зону відчуження шість кобил.
Пропонуємо на Вашу увагу невеличких відео ролик про табун Коней Пржевальського в Чорнобильській зоні. Відео зроблено в лютому 2009 року.
Якщо Вам сподобалось відео, прийміть участь в його популяризації. Підтримайте відео матеріали шляхом оцінювання його рейтингу.
Відео сюжет про табун коней Пржевальського в зоні відчуження ЧАЕС.
(Автор відео – chornobyl.in.ua)
Фотографії коней Пржевальського в природних умовах зони відчуження ЧАЕС
Стан популяції коней Пржевальського
З часом спостерігається збільшення чисельності коней Пржевальського в зоні відчуження. Коні тримаються декількома табунами. За результати обліків 2004 року в зоні відчуження було зафіксовано 60 коней Пржевальського.
Літературні джерела де згадуються коні Пржевальського:
- Гащак С. П., Бунтова О. Г., Залісський О. О. Фауна хребетних тварин зони відчуження України. – Славутич-Чорнобиль: 2000.
- Жарких Т.Л., Ясинецкая Н.И., Боровский А.Н., Звегинцова Н.С., 2002. Изучение популяции лошади Пржевальского в зоне Чернобыльской АЭС // Бюлл. МОИП. – Т.107, вып. 5. – С. 9–16.