Радіоактивні вовки Чорнобиля – документальних фільм про диких світ чорнобильської зони відчуження

До 25 роковин аварії на ЧАЕС кінематографісти з Білорусі, США, Австрії та Німеччини зняли на території чорнобильської зони відчуження документальний фільм про один із самих великих хижаків Європи – вовка. Фільм-дослідження про життя вовчої зграї був знятий в реальних умовах зони відчуження ЧАЕС, яка утворилася після шірокомашстабного радіоактивного забруднення. Автори вважають, що на території зони відчуження мешкає близько 300 вовків і така чисельність формує найбільшу щільність вовчої популяції на Землі, що мешкають в дикій природі.
Більша частина фільму була відзнята на території Поліського державного радіаціойно-екологічного заповідника. Наш сайт неодноразово писав про цей унікальний заповідник і його природні багатства. Кінематографісти та вчені-зоологи працювали над фільмом біля півтора роки.
Фільм дає зрозуміти не тільки проблеми вивчення вовка в зоні радіаційного забруднення, але й демонструє природне багатство заповідника, що виник внаслідок найбільшої техногенної катастрофи. Лосі, олені, зубри стали невід’ємною частиною природних ландшафтів зони відчуження і у фільмі ви можете спостерігати за цими величми лісовими жителями.
Нижче представлено фотографії вовків і дослідників, які були зроблені авторами фільму впродовж роботи на зйомках в зоні відчуження. Після фоторепортажу представлено відео «Радіоактивні вовки Чорнобиля» з російським перекладом.

Додамо, що у фільмі були задіяні і вчені з України. Біолог Денис Вишневський (співробітник ДСП «Екоцентр») і зоолог, фахівець з дослідженнях вовка в Україні – Марина Шквиря (автор досліджень – «Поширення, особливості екології та поведінки вовка (Canis lupus) на території України». Їхня думка про стан популяції цього хижака читайте на сторінці «Вовк в зоні відчуження – міфи і реальність«.

чаэс

Чорнобильська АЕС

фото вчені Чорнобиль

Німецькі вчені в зоні відчуження ЧАЕС

Прип'ть місто

Місто Прип’ть – фрагмент фільму “Радіоактивні вовки Чорнобилю”

фото вовка

Чорнобильський вовк – головний герой фільму

вовк фото

Робоча обстановка на знімальному майданчику фільму “Радіоактивні вовки Чорнобиля” (автор фото – www.ottonia.de/)

фото зграя вовків

Вовки в кинутому селі в зоні відчуження ЧАЕС

зубр

Зубри – представники дикої природи Поліського заповідника в Білорусі

здобич вовка

Здобич вовчої зграї

Чорнобильські вовки

Зимові види кинутого селища в зоні відчуження ЧАЕС

вовк

Вчений під час облаштування прихованої камери

лігво вовка в зоні відчуження

Дослідження вовчого лігва

фото вовчат

Вовчата

фото волк

Вчені встановлюють радіомаяк на вовка

Автор фото – Клаус Файхтенбергера (автор ідеї фільму)

Фільм “Радіоактивні вовки Чорнобилю”

Статті, фото та відео про чорнобильських вовків (на россійській мові)

Фото волчья стая возле ЧАЭС Бешенство волка в зоне отчуждения ЧАЭС волк в зоне отчуждения
Фото и видео волков возле Чернобыльской АЭС Бешенство волка в зоне отчуждения – видео Состояние популяции волка в чернобыльской зоне

Статьи, фото и видео о Полесском заповеднике

Фоторепортаж - дикая природа ПГРЭЗ Полесский государственный радиационно-экологический заповедник полесский заповедник
Природа беларусской части зоны отчуждения – пгрэз Полесский государственный радиационно-экологический заповедник – карты, фото Полесский государственный заповедник