До 25 роковин аварії на ЧАЕС кінематографісти з Білорусі, США, Австрії та Німеччини зняли на території чорнобильської зони відчуження документальний фільм про один із самих великих хижаків Європи – вовка. Фільм-дослідження про життя вовчої зграї був знятий в реальних умовах зони відчуження ЧАЕС, яка утворилася після шірокомашстабного радіоактивного забруднення. Автори вважають, що на території зони відчуження мешкає близько 300 вовків і така чисельність формує найбільшу щільність вовчої популяції на Землі, що мешкають в дикій природі.
Більша частина фільму була відзнята на території Поліського державного радіаціойно-екологічного заповідника. Наш сайт неодноразово писав про цей унікальний заповідник і його природні багатства. Кінематографісти та вчені-зоологи працювали над фільмом біля півтора роки.
Фільм дає зрозуміти не тільки проблеми вивчення вовка в зоні радіаційного забруднення, але й демонструє природне багатство заповідника, що виник внаслідок найбільшої техногенної катастрофи. Лосі, олені, зубри стали невід’ємною частиною природних ландшафтів зони відчуження і у фільмі ви можете спостерігати за цими величми лісовими жителями.
Нижче представлено фотографії вовків і дослідників, які були зроблені авторами фільму впродовж роботи на зйомках в зоні відчуження. Після фоторепортажу представлено відео «Радіоактивні вовки Чорнобиля» з російським перекладом.
Додамо, що у фільмі були задіяні і вчені з України. Біолог Денис Вишневський (співробітник ДСП «Екоцентр») і зоолог, фахівець з дослідженнях вовка в Україні – Марина Шквиря (автор досліджень – «Поширення, особливості екології та поведінки вовка (Canis lupus) на території України». Їхня думка про стан популяції цього хижака читайте на сторінці «Вовк в зоні відчуження – міфи і реальність«.
Автор фото – Клаус Файхтенбергера (автор ідеї фільму)
Фільм “Радіоактивні вовки Чорнобилю”
Статті, фото та відео про чорнобильських вовків (на россійській мові)
Фото и видео волков возле Чернобыльской АЭС | Бешенство волка в зоне отчуждения – видео | Состояние популяции волка в чернобыльской зоне |
Статьи, фото и видео о Полесском заповеднике
Природа беларусской части зоны отчуждения – пгрэз | Полесский государственный радиационно-экологический заповедник – карты, фото | Полесский государственный заповедник |