До головної сторінки сайту
Страница на русском языке

Цікавий Чорнобиль та його околиці

(Інформація про цікаві та варті уваги місця, які знаходяться на території Чорнобильської зони відчуження)

   Якщо Ви потрапили в Чорнобиль у робочих справах, або з інших причин – у Вас є чудова можливість ознайомитись з одним з найдавніших міст України.
   Місто Чорнобиль має багату та унікальну історію. З часу свого заснування Чорнобиль постійно перебував в центрі історичних подій, які визначали розвиток, як Київської Русі в давні часи, так і колишнього Радянського Союзу в недалекому минулому (існує думка, що ліквідація аварії на Чорнобильській АЕС суттєво підірвала економічну міць СРСР внаслідок чого супердержава розвалилась).
   За даними, які було знайдено в Іпатіївському літописі, перша згадка про місто Чорнобиль датується 1193 роком, але за попередніми даними археологічної експедиції 2005 року, люди жили в цих місцях ще на початку 10-го століття. Крім того, в межах чорнобильського району заходиться давнє поселення, заснування якого відбулось біля двох з половиною тисяч років. Попри все, ґрунтовних історичних та археологічних досліджень Чорнобиля та селищ чорнобильського району в наш час не проводилось. Остання археологічна експедиція проводилась в 1913 році. Саме тоді було знайдено давній скарб.
   Залишається сподіватись, що місто Чорнобиль буде досліджене археологами вже в наш час. Доцільність досліджень в Чорнобилі є необхідним, оскільки людство з повагою і цікавістю ставиться до всього, що стосується історичного минулого. Аналізуючи події в минулому людина набуває досвід та може поєднати, співставити пройдене й теперішнє та прогнозувати майбутнє.
   Можливо, жага розшифрувати історичні містерії змушує подорожувати чималу частку населення Землі, робить їх туристами, яким важливо побувати там, де ступала нога Хеопса, або там, де вибухнув радіацією Чорнобиль.
   Відвідати Чорнобильську зону, подивитись власними очами на покинуті села, залишене місто Прип'ять та побачити «саркофаг» над зруйнованим четвертим реактором стало можливим для кожної повнолітньої людини.
   Ця територія охороняється, вона огороджена парканом з колючого дроту - щоб потрапити в Чорнобильську зону відчуження необхідно отримати лише дозвіл. Якщо дозвіл отримано, дістатися до пункту призначення доволі просто і навіть комфортно, але за умови, що відвідувач забезпечений транспортним засобом.
   Село Залісся – перший кинутий населений пункт, який зустрічається на шляху до Чорнобиля. Людей, які прожили більшу частину свого життя в індустріальному місті, село вражає. Було селище, і ось воно зникає, майже зникло… Ще існують вулиці, але вже без назв…

Сучасний вигляд села Залісся (весна 2007 року)

Школа в с.Залісся Шкільна дільниця (збудована в 1961 році) Дитячий садок
Будівля школи в селі Залісся Закинута школа в селі Залісся
(побудована в 1961 році)
Дитячий садочок. Ігровий майданчик.
   Місто Чорнобиль також не залишить нікого байдужим. Не дивлячись не те, що в місті проживає біля 170 «самоселів» та біля 2000 чоловік персоналу підприємств, більша частина міста є закинутою та поступово «поглинається рослинністю». Деякі краєвиди міста Чорнобиль представлені на сторінці цього сайту «Місто Чорнобиль». Для відвідин цікавих місць важливо знайти супроводжувача – це суттєво зекономить час та дозволить дізнатись більше.

місто Чорнобиль

Церква у місті Чорнобиль Свято-Ільїнська церква в Чорнобилі Фрагмент меморіалу пожежним, які загинули при ліквідації пожежі на ЧАЕС
Свято-Іл'їнська церква - елемент споруди
Свято-Іл'їнська церква - вхідна брама Меморіал загиблим пожежним


   Особливий вплив на відвідувачів здійснюють відвідини закинутого міста Прип'ять. Цивільне населення було виселено з міста впродовж всього декількох годин. 46 тисяч людей було вивезено з міста 27 квітня 1986 року...
   Детальніше про минуле на сучасне першого міста атомників України можна знайти на сторінках "Історія міста Прип'ять" та "місто Прип'ять сьогодні" (на цій сторінці можна ознайомитись за сучасною радіаційною обстановкою в місті).

Архітектура міста Прип'ять

Вид з дахів закинутого міста Східна частина міста Місто Прип'ять
Вид на Чорнобильську АЕС з даху
одного з будинків міста Прип'ять
Східна частина міста.
Прип'ятьський краєвид.
З часом будівлі починають руйнуватись Техніка залишена при ліквідації аварії Інженерна техніка військових
Наслідки руйнації школи №1. Забута військова техніка. Кинута інженерна техніка.
   Без людей місто руйнується та спустошується. Без людей м.Прип'ять виглядає так само жахливо, як людина без голови. Дивитися на це тяжко, але побачити подібне – треба. Після такої «екскурсії» виникає почуття, схоже на те, що відчуваєш після виходу з лікарні: починаєш більше цінувати життя, ніжніше дивишся на тих, хто поруч! Отже, туристові варто відвідати це місто, бо усвідомлення того, що через кілька років назавжди підуть у минуле навіть такі залишки людського перебування в цьому краї, спонукує скористатися будь-якою нагодою.

   Якщо у Вас виникли запитання щодо умов відвідин Чорнобильської зони відчуження та безпеки перебування на цій территорії - можете їх задати автору сайту за допомогою електронної пошти, або залишити Ваш відгук у "Гостьовій книзі"

Підрозділ "Відвідини зони відчуження"
Ознайомчі візити в зону

Популярно про опромінення людини

Дія малих доз радіації

Правила радіаційної безпеки на території Чорнобильської зони

Цікаві місця Чорнобильської зони відчуження

Додаткова інформація

Рейтинг@Mail.ru

До головної сторінки сайту

Вашими думками, враженнями та зауваженнями Ви можете поділитись з автором за допомогою Email, або залишити Ваш відгук у "Гостьовій книзі"   
Матеріали сайту використовуйте тільки за згодою з www.chornobyl.in.ua. Наявність прямого посилання на сайт є обов'язковим.