Рудий ліс: ліквідація

Рудий ліс в 1986 році фото
Це вже другий матеріал сайту chornobyl.in.ua, який підготовлено за матеріалами (унікальними фото) відвідувачів сайту.
Фотографії надіслано безпосереднім учасником робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. На мій погляд неможливо переоцінити документальну важливість звичайних чорно-білих фото, що демонструють «робочі будні» робіт, які виконувались у 1986 році в епіцентрі радіаційної катастрофи. Представлені фото наочно та правдиво демонструють роботу звичайних людей у складних, радіаційно-небезпечних умовах зони відчуження.
На цій сторінці представлено фотографії, які були надіслані учасником робіт з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Олександром Петровичем Якубчиком. Ця людина, у складі військової частини № 43187, залучалась до робіт з ліквідації та захороненню ураженого радіацією лісу. Варто відзначити, що по територіальному призову, дана в/ч комплектувалася резервістами з Рівненської, Івано-Франківської та Тернопільської областей.
Фотографії демонструють реалізацію унікальних робіт з видалення та захоронення ділянок соснового лісу, який загинув внаслідок накопичення летальних доз опромінення. Загибла хвоя соснового лісу набула кольору рудої цегли, що зумовило його назву – Рудий Ліс. Серед соснового лісу росли й поодинокі деревця ялини. За словами очевидців, хвоя ялинок під смертельними дозами опромінення ставала малиновою.

Фото ліквідації Рудий Лісу

Фото 1 – Інженерна техніка під час підготовки території для захоронення загиблого лісу в ґрунтові траншеї. Інженерна машина розгородження (ІМР-2) та бульдозер.

Облученный лес и ликвидаторы аварии на ЧАЭС

Фото 2 – Процес видалення Рудого лісу. Ліквідатор при роботі з бензопилкою “Дружба” в радіаційно-загиблому лісі.
Ликвидация древостоя на участке Рыжий лес фото

Ліквідація Рудий ліс ІМР

Фото 3 – Видалення загиблих дерев з допомогою військової спецтехніки (ІМР-2).
фото - участок Рыжий лес

фото - ділянка Рудий ліс

Фото 4 – ІМР на роботах з валки та захоронення на ділянці Рудий Ліс.
Фото - подавление пыли в Рыжем лесу

Фото - пригнічення пилу в 1986 році

Фото 5 – Роботи з видалення та захоронення Рудого Лісу супроводжувалися роботами по пило пригнічення та пилозакріплення. На фотографії процес розпилення пилопригнічуючого розчину.

Ликвидация и захоронения леса на участке Рыжий лес

Фото 6 – Вид території після проведення робіт з ліквідації (поховання) загиблого лісу.

Ликвидаторы аварии фото

Ликвидаторы аварии на ЧАЭС

Фото 7 – Ліквідатори.