Чорнобиль – документальні фото відомих об’єктів міста

Цей фото-матеріал про минуле міста Чорнобиль був підготовлений завдяки приватним фото Анатоія Беседіні – жителя міста, якому вдалось зберегти фото вулиць, будинків та цілих районів міста. Анатоій зберіг фото які були зроблені багато десятків років тому.
Фото А.Беседіна дають нам можливість побачити минуле міста Чорнобиль, дізнатись про історію та спробувати зрозуміти його сьогодення.

Чорнобиль – район Поділ

Фото чорнобильського Подолу. Поділ – ділянка міста Чорнобиль, що знаходиться в заплавній частині (на березі річки При’ять).

Чорнобильська ремонтно-експлуатаційна база флоту – ЧРЕБ

Перед вами найдавніша фотокартка міста Чорнобиль – Чорнобиль. Фото зроблене в 1946 році. На фото частина міста Чорнобиль який звуть сьогодні як «Острів». В доаварійний час в місті Чорнобиль ремонтували човни та кораблі Дніпровського річкового пароплавства. Для цих цілей була створена Ремонтно-експлуатаційна база. Фотографія 1946 року засвідчує, що промислова потужність підприємства за повоєнні роки була суттєво розширена.

Фото повені на річці Прип’ять біля міста Чорнобиль

Річка Прип’ять, одна з найбільш гарних річок Полісся. Для чорнобильчан ріка була джерелом їжі та використовувалась як транспортна артерія. що зв’язувала жителів міста Чорнобиль зі столицею України та іншими населенними пунктами. Періодично, кожен рік, річка Прип’ять розливається підтоплюючи заплаву та будинки, які там знаходились. На фото зображена повінь в місті Чорнобиль в 1970, 1973 – 1975 роках.

Чорнобиль повінь на річці Припять

повінь річка Припять

Унікальне фото – Панорама повені в місті Чорнобиль в 1970 році.

Пейзажі підтоплених територій міста Чорнобиль під час повені в 1970 році. На одному з фото видно вид “Рятувальної станції м. Чорнобиль” під час повені.

Чорнобиль – вулиця Радянська

Вулиця Радянська проходить через весь адміністративний центр міста Чорнобиль. Вулиця розсікає місто з південного-заходу на схід. На сьогодні на цій вулиці розташовується Адміністрація зони відчуження, пошта, телеграф, будинок культури, центральна столова «Прип’ять». До аварії на ЧАЕС вулиця Радянська також була адміністративним центром. За часів соціалізму вулиця була центром для наочної агітації, прикладом може бути лозунг «Заготовка кормов – всенародное дело».

Вид на ресторан “Прип’ять” (сьогодні це столова для персоналу зони відчуження – ліквідаторів)

Чорнобиль – вулиця Леніна

Чорнобиль – вулиця Карла Маркса

Чорнобиль – Синагога (колишній будинок військомату)

В минулому був будинок Синагога.

Чорнобиль – пам’ятник Леніну

Пам’ятник знаходиться біля Адміністрації зони відчуження.