Місто Прип’ять після аварії на Чорнобильській АЕС
Підготовлено фотоматеріали, що можуть бути цікаві урбаністам, людям, які цікавляться процесами трансформування (деградації будівель та споруд міста Прип’ять) міського середовища під впливом природних та антропогенних факторів.
Представлені аерофотографії міста Прип’ять виконані з інтервалом майже в 15 років. Цікаво спостерігати за тим, як змінюється ландшафт міста за цей час. Відкриті простори міста Прип’ять поступово заростають деревами та чагарниками. Пішохідні доріжки та міські шляхи поступово вкриваються ґрунтовим субстратом, що навіюється вітром. Утворене, таким чином, поживне середовище з великою інтенсивністю заселяється мохами та трав’янистою рослинністю.
На аерофотоснімку міста Прип’ять, який виконаний в 2004 році, видно, що внаслідок природного розвитку екосистеми міста – значна частина територій міста вже вкрита деревостаном (в основному це береза, клен канадський та сосна). Поряд з цим й споруди міста зазнають незворотніх руйнацій, що викликані біогенним фактором (рослинами). Щоб продемонструвати ці процеси, нами підготовлена підбірка фото будівель, які руйнуються під впливом деревної рослинності, що виростає на елементах будівель та міських споруд.
Аерофотографія міста Прип’ять (виконана в 1990 році). Обережно – розмір файлу 1,34 МБ.
Аерофотографія південної частини міста Прип’ять (фото виконане в 2004 році). Обережно – розмір файлу 1,41 МБ.
Руйнація споруд та будівель міста Прип’ять
На фотографіях представлені вчені Відділу Радіології та Рекультивації, які виконували наукові дослідження у місті Прип’ять (тепличне господарство), а також проводили вивчення дії радіації на екосистеми Ближньої зони Чорнобильської АЕС.