До головної сторінки сайту   Експедиції
Страница на русском языке

Експедиція Чорнобильською зоною відчуження. В пошуках кажанів. (2007 рік)

(Нотатки експедиції, яка ставила за мету пошук кажанів та вивчення їх видового різноманіття на території Чорнобильської зони відчуження)

   Фрагмент щоденника "99 кажанів". (повний текст буде опубліковано через декілька тижнів – слідкуйте за об'явами на сторінці «Новини сайту»).
   "...для мене, за словами «кажан», почала проглядатись не якась абстрактна, сіра та потворна тварина, яка літає вночі та за допомогою ультразвуку набиває своє черево метеликами, а тварина, яка володіє унікальними фізіологічними особливостями. Тварина, яка має глибоку спеціалізацію – тобто її спосіб життя (харчування, розмноження та ін.) абсолютно, кардинально відрізняється від життя інших ссавців, до яких, до речі, належимо й ми з вами…"


Фрагменти експедиції з вивчення видової структури кажанів на території Чорнобильської зони відчуження (Ладижичі, Товстий ліс та ін.). Автор фотографій - С.Гащак та С.Паскевич


   Описи інших екпедицій по Чорнобильській зоні відчуження

   Експедиція 2002 року.

   "В пошуках чорного лелеки"

   "...за попередніми оцінками найбільш придатними умовами для гніздування Чорного лелеки є північно-східна частина зони відчуження. Там досить великі площі старих, заплавних лісів та значні території підтоплені та заболочені. Такі місця, як стверджують біологи, є найбільш придатними для гніздування цього птаха..."(читати далі >>>>>>)

   Експедиція 2006 року.

   "Нотатки натураліста"

   "...частина лісових доріг зони відчуження являють собою дамбу, яка була насипана з ґрунту, який згрібали з узбіччя. Зараз ці місця перетворились на невеличкі водойми з каламутною водою. В таких умовах любить жити лісова качка – чирянка мала (чирок-свистунок - россійськ.). Цей птах полюбляє невеличкі водойми з застояною водою. В лісових сутінках цю качку важко замітити. При появі людини або іншої загрози птаха затаюється та вижидає коли безпека мине. В разі наближення на небезпечну відстань качка раптово злітає, а її крила видають характерний свист. Такі раптові злети приводили мене до стессового паралічу. Хоча через певний час я адаптувався до цих «сюрпризів»..."

Зміст розділу "Наукові дослідження"

Додаткова інформація

Рейтинг@Mail.ru

До головної сторінки сайту

Вашими думками, враженнями та зауваженнями Ви можете поділитись з автором за допомогою Email, або залишити Ваш відгук у "Гостьовій книзі"   
Матеріали сайту використовуйте тільки за згодою з www.chornobyl.in.ua. Наявність прямого посилання на сайт є обов'язковим.