До головної сторінки сайту
Страница на русском языке

Клімат Чорнобильської зони відчуження

   (Сторінка про кліматичні умови зони відчуження - коли і як тут світить сонце)

   Згідно до класифікації територія Чорнобильської зони відчуження відноситься до зони помірно-континентального клімату з позитивним балансом вологи. Позитивний баланс вологи говорить про те, що не вся волога, що надходить з опадами витрачається на випаровування. Тобто для такого клімату є типовим порівняно високі температури та невелика відносна вологість літом та низькі температури, значна вологість та наявність снігового покриву зимою. При цьому формування клімату відбувається під впливом як морських, так і континентальних повітряних масс.
   З початком вторгнення арктичних повітряних мас відбувається перехід до холодного сезону. Весняний період характеризується активним підйомом температуир, інтенсивним таненням снігового покриву та швидким просиханням грунту. Літо встановлюється в середині травня. Найбільш теплим місцем є липень, але в третині випадків найбільш високі температури повітря спостерігаються в червні та серпні. Для літнього періоду є характерним рясні зливи та пониження температури, що обумовлюється проходженням західних циклонів.
   Кліматичні умови зони відчуження є досить добре вивченими. В межах зони відчуження, та не невеликій віддалі від неї знаходиться три метеорологічні станції, які розміщуюються в місті Чорнобилі, Поліському та Брагіні. На відстані 60-120 км знаходяться метеостанції Тетерів, Овруч, Остер, Чернігів та ін. Спостереження за змінами клімату, на цих метеостанціях, охоплюють досить довгі проміжки часу. Необхідно зазначити, що для проведення науково-практичної діяльності на территорії зони відчудження в більшості користуються даними, які отримані метеорологічною станцією в місті Чорнобилі. На малюнку зображено дані, що характеризують середньорічні температури повітря в зоні відчуження.


   Літературні джерела:

   Ланько А.І., Поривкіна О.В., Сирота Н.П. Фізико-географічне районування // Природа Київської області.- К.:Изд-во Киевск.ун-та,1972.- с.234.
Зміст розділу "Природне середовище"

Додаткова інформація
До головної сторінки сайту

Вашими думками, враженнями та зауваженнями Ви можете поділитись з автором за допомогою Email, або залишити Ваш відгук у "Гостьовій книзі"   
Матеріали сайту використовуйте тільки за згодою з www.chornobyl.in.ua. Наявність прямого посилання на сайт є обов'язковим.