Робот-тетрапод допоможе досліджувати наслідки аварії на АЕС Фукусіма-1

Робот – тетрапод, що був розроблений Toshiba Corporation, здатний працювати в умовах високих рівнів радіації та може пересуватися в захаращених приміщеннях будівель АЕС Фукусіма. Унікальний робот має чотири тонкі ноги, які несуть 65-ти кілограмовий корпус, що обладнаний відео камерою та приладами для дозиметричної розвідки. Як вважають фахівці корпорації Toshiba – інженер Горо Янас (Goro Yanase), саме крокуючий робот може ефективно працювати в умовах завалів з обладнання, кабелів та інших речей в коридорах приміщеннях аварійної АЕС в Японії. Крім того, робот може пересуватися по крутих сходинках. Колісні та гусеничні роботи, що намагались застосувати для цілей радіаційної розвідки не показали необхідної надійності на АЕС Фукусіма. Конструкція робота дозволяє йому пересуватися у вузьких просторах коридорів аварійної станції – його довжина і висота становить 1 метр, а ширина близько півметра.

Робот

Підготовка робота для випробувань Toshiba Corp.

Робот отримав назву Coolbox, оскільки обладнаний комп’ютером, який дає змогу йому самостійно приймати рішення з подолання перешкод. Наприклад, Coolbox самостійно вибирає режим руху по сходах. Робот може рухатися зі швидкістю 1 км/год, а час його автономної роботи складає 2 години.

Відео – випробування робота-розвідника

Фото Робот для АЭС Фукусіма

Робот тетрапод для вивчення наслідків аварії на АЕС Фукусіма

Робот Toshiba рухається по сходинках

Рух робота по сходинках в демонстраційному залі Toshiba

На думку розробників робот може бути використаний для ліквідації локальних аварій, таких як течі водопроводу і т.д.
Coolbox може бути використаний не тільки для радіаційної розвідки, але і для переносу та доставки вантажу. Вантажопідйомність чотириногого робота буде становить 20 кілограм.

Додатковий робот-дослідник

Робот несе на собі невеличкого робота-розвідника, якого він може застосувати для дослідження невеликих ділянок з обмеженим доступом. Додатковий робот з’єднаний з Coolbox за допомогою кабелів та також обладнаний камерою.
Робота планують модернізувати в майбутньому. Планують збільшити вантажопідйомність до 80 кг, а також майбутній робот зможе долати сходинки висотою 50 см.

Фото робота запозичено з сайтів:

  • http://www.emirates247.com/
  • http://www.slashgear.com/
  • http://articles.economictimes.indiatimes.com/

Додактова інфорамація про роботів, які застосовувались на проммайданчику ЧАЕС в 1986 році та застосовуються зараз для поводження з РАВ:

Чернобыль роботы фото Робот клин робот на чернобыльской аэс
Виставка роботів в місті Чорнобиль Клин – робототехнічний комплекс СДУК – сучаний робот на Чорнобильській АЕС