Хижі птахи – фото та опис в зоні відчуження

Матеріли спостережень за хищими птахами в чорнобильській зоні відчуження.

Орлан-білохвіст – Haliaeetus albicilla

Рідкісний вид хижих птахів зони відчуження, який занесений до Червоної книги України. Збільшення чисельності орлана-білохвоста відбувалось з початку 80-х років минулого століття. Спочатку відмічалось наявність виду в період весняних перельотів в районі Київського водосховища.
На території зони відчуження орлан-білохвіст є досить звичайним видом. В 90-х роках минулого століття цього птаха реєстрували впродовж усього року. Існують багато чисельні докази гніздування орлана-білохвоста в зоні відчуження. На фотографіях представлено пташеня орлана, яке було знайдене в 2006 році. Пташеня було окільцьоване.
В зоні відчуження є багато місць придатних для гніздування орлана-білохвоста. Наявні також і кормові ресурси (риба, дичина та ін.), які здатні забезпечувати оптимальне існування птаха впродовж усього року.
Вважається, що в зоні відчуження може гніздуватися біля 5 пар орлану-білохвосту, що може стати одним з найбільших осередків гніздування орланів у всьому Подніпрів’ї.

Орлан-білохвіст над озером Глибоким в зоні відчуження  white tailed eagle  eagle  

Пташеня орлана-білохвоста в зоні відчуження  Орлан-білохвіст  haliaeetus albicilla  

Орлан  haliaeetus albicilla  Орлан  

haliaeetus albicilla in alienation zone  haliaeetus albicilla in chornobyl  haliaeetus albicilla in chernobyl  

Сова вухата – Asio otus

   Сова вухата є звичайним, гніздовим, осілим видом в чорнобильській зоні відчуження. Шлюбна вокалізація птаха в місті Чорнобиль та місті Прип’ять є звичайним явищем, що говорить про наявність гнізд та постійного гніздування сови в цих містах. Крім того, вухату сову спостерігали в селі Старі Шепеличі.
Стан вухатої сови в зоні відчуження поки що є недослідженим.
На фото представлено пташеня вухатої сови, яке було підібрано в м.Славутич.

Ушастая сова  asio otus  asio otus - ушастая сова  

long eared owl  long eared owl in chernobyl  long eared owl in chornobyl  

Філін – Bubo bubo

Филин возле объекта Укрытие  Птенец филина  Филин  

bubo  bubo bubo  bubo bubo  

Сотрудник лаборатории с птенец филина  Сотрудница лаборатории с птенец филина  

Боривітер звичайний – Falco tinnunculus

   Боривітер звичайний є одним з найрозповсюджених видів родини соколових в зоні відчуження. В період гніздування птаха можна побачити майже на всіх ділянках зони відчуження. Птах часто використовує кинуті людиною споруди для гніздування. Гнізда боривітра знаходили на вежах, електростовпах, а також в кинутих людиною багатоповерхових будинках міста Прип’яті. Наприклад в 1997 році тільки в одному будинку міста Прип’яті було знайдено три жилих гнізда.
Зважаючи на площі зони відчуження, які можуть бути придатні для гніздування боривітру звичайного, кількість цього виду може склади до 200 пар.

Пустельга в Припяти  Пустельга в городе Припять  Хищная птица - пустельга  

Брошенный город - присталище птиц  

Фотографії виконані Славутицькою Міжнародною Радіоекологічною лабораторією.