Експедиції Чорнобильською зоною відчуження

Нотатки експедицій, які проводились на території Чорнобильської зони відчуження за участю автора сайту
Значні території Чорнобильської зони відчуження вже більше 20-ти років позбавлені людського впливу. Природне середовище, залишившись у відносному спокої почало відновлюватись поступово стираючи сліди присутності людини. Відновлення супроводжується не тільки заростанням населених пунктів, тротуарів та доріг, але й докорінними змінами рослинності. Наприклад значні території колишніх сільськогосподарських ланів перетворились на молоді ліси. Трансформування рослинного світу та відсутність людини призводить до розширення ареалів життєдіяльності тварин. Фауністичний світ зони відчуження поступово збагачується новими видами.

Унікальні умови Чорнобильської зони відчуження приковують погляди науковців (екологів, зоологів, ботаніків та ін.) та всіх, хто цікавиться природою та її відновленням за відсутності людини. Чорнобильська зона є унікальним, цікавим об’єктом для вивчення не тільки в екологічному напрямку, але й культурно-історичному.
Переплетіння та взаємопов’язаність історичної та екологічної науки є дійсно захоплюючим. Автор сайту переконався в цьому на власному досвіді.
Матеріали певних експедицій представлено на цій та інших сторінках сайту. Нижче подано схему маршрутів деяких екпедицій по Чорнобильській зоні відчуження.
Маршрути деяких експедицій по зоні відчуження

Схема маршрутів деяких експедицій Чорнобильською зоною відчуження

Фрагменти ескпедиції Чорнобильською зоною відчуження - 2002 рік

Фрагменти експедиції на північ Чорнобильської зони відчуження (Бенівка, Біла Сорока, Старі Шепеличі та ін.). ціль досліджень – пошук міст гніздування Чорного лелеки. Автор фотографій – С.Гащак.